dnes je 2.10.2023

Input:

Dotaz: Funkční období

20.4.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jak je to s funkčním obdobím ředitelky mateřské školy v době, kdy pobírá rodičovský příspěvek. Pokud např. má ředitelka MŠ za sebou 4 roky funkčního období a druhým rokem je doma s dítětem, ještě rok ji čeká rodičovský příspěvek - samozřejmě za sebe má smluvně stanovený zástup - může zřizovatel vyhlásit konkurzní řízení na pozici ředitelky? Započítávají se roky, kdy ředitelka pobírá rodičovský příspěvek, do šestiletého funkčního období ředitelky?

Odpověď:

Podle ustanovení § 166 odst. 9 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném s jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, se šestileté období podle věty první odstavce 3 se prodlužuje o dobu, po kterou byl ředitel uvolněn pro výkon veřejné funkce. Upraveno to není pro

Nahrávám...
Nahrávám...