dnes je 21.7.2024

Input:

Dotaz: Stravování v MŠ

30.5.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz ohledně stravování. Od září budeme mít v MŠ dítě, které bude plnit povinnou předškolní výuku. Bude docházet pouze na povinné 4 hodiny dopoledne. Matka je doma a chtěla by docházku dítěte bez stravování, že by si dopolední svačinu dítěti ráno přinesla a vyzvedávala si dítě před obědem.

Můžu takto matce vyhovět?

Problém v tom nevidím, řešíme takto i diety, ale tam je potvrzení od lékaře.

Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Problematiku stravování dětí v mateřské škole řeší ustanovení § 4 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, a vyhláška č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů.

Podle výše uvedené právní úpravy při přijetí dítěte do mateřské školy stanoví ředitel mateřské školy po dohodě se zákonným zástupcem dítěte způsob a rozsah stravování dítěte. Rozsah se stanoví tak, aby se dítě, je-li v době podávání jídla

Nahrávám...
Nahrávám...